Kenevirin Mucizeleri ve Radyasyonun Önlenmesi

Kenevirin mucizeleri arasında radyasyonun etkisini düşürmek de var. Techno Arge şirketi tarafından radyasyon etkisini sıfıra indirecek kenevirden X-Ray cihazı üretildi.


Türk girişimi olan Techno Arge şirketi, kenevirden X-Ray cihazı ürettiğini duyurdu. Kenevirden üretilen X-Ray cihazının, radyasyon konusunda oldukça başarılı olduğunu vurgulayan Techno Arge Genel Müdürü Muzaffer Gökçimen, "Kenevirden X-Ray cihazlarında şu anda 'top' noktaya gidiyoruz. Kenevir radyasyonu engelliyor" dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, kenevirle ilgili yaptığı açıklamalar sonrası artan farkındalıklar ile kenevirden birçok sanayi malı üretilebileceği konusunda çalışmalara hız verildi.İstanbul'da faaliyet gösteren Techno Arge şirketi, 19 yıldır toplum sağlığına odaklanan inovasyonlar ile ürettikleri kenevir kompozitlerinden kurşun geçirmez zırh, X-Ray cihazı ve el dezenfektan cihazı üretildiğini söyledi. Genel Müdür Muzaffer Gökçimen, "Ülkemizde olmayan yenilikleri, inovasyonları gerçekleştiriyoruz. Yaptıklarımızı Türkiye'de pek satamıyoruz. Daha çok yurt dışına talep üzerine yapıyoruz. Kenevir konusunu aslında 3 yıldır çalışıyoruz. Dünyada kompozit kenevirde çok çok ilerideyiz. Kenevirden X-Ray cihazlarında şu anda 'top' noktaya gidiyoruz. İkisini birleştirmemiz çok işe yaradı. Kenevir radyasyonu engelliyor. Havalimanlarındaki valiz kontrollerinde radyasyon riskini hem sıfıra indirelim hem de bu valizleri dezenfekte edelim' diye yola çıktık. Çok da başarılı oldu. Artık havalimanlarında insanların valizi güvenlik için X-Ray'den geçerken, aynı zamanda dezenfekte de edilecek. Bu ürün 'top' noktalara gelecek" dedi.


Dünyada biyolojik güç sahiplerinin sözünün geçtiğinin altını çizen Techno Arge Genel Müdürü Muzaffer Gökçimen, "Techno Arge olarak tamamen özel, devletten teşvik almayan ama ülkemiz için çok yeni inovasyonlar yapan bir firmayız. 20 yıla yakındır sağlık konularıyla, 3 yıldır da kenevirle ilgileniyoruz. Kenevirin kompozit kullanımıyla ilgili çalışmaların çoğunu başardık. Kamu, özel sektör temsilcileri ve genç girişimcileri bekliyoruz. Her şeyi, hiçbir karşılık beklemeden paylaşmak istiyoruz. Tecrübe paylaşımına hazırız. Bu alanı genişletmemiz lazım" şeklinde konuştu.