Techo Arge, Yeni Nesil Kabin Sistemleri İle Uçak Pazarına Girdi.

TechoArge, yeni nesil kabin sistemleri ile uçak pazarına girdi. Temizlik robotunu (solda) Arge Müdürü Muzaffer Gökçimen ile Genel Müdür Mustafa Saatçioğlu tanıttı.

Uçaklar bir günde çok fazla ülkeye gidip yüzlerce yolcuyu taşıyor. Aynı zamanda iyi temizlik yapılmadığında ‘uçan mikrop yuvaları’ haline geliyor.


İstanbul AirShow’in ilginç katılımcılarından biri de TechnoArge şirketi oldu. Geliştirdiği robot sistem ile 10 dakikada tek koridorlu uçakların kabininde ultraviyole yani morötesi (UVC) ışınları ile temizlik gerçekleştiriyor.


Dünyada ilk defa patenti alınan sistem ile mikroplar hızla yok edilebilecek. Başüstü dolaplardan koltukların aralıklarına kadar kısa sürede tarama ise robotik sistem kabinde temizlik işlemini gerçekleştirebiliyor.


Uzaktan kumandalı sistem sayesinde personel yaklaşmadan robot temizliğini yapabiliyor.


YENİ NESİL KABİN SİSTEMLERİ


Şirketin diğer ürünleri arasında yolcuların kemerlerini bağlayıp bağlamadıklarını ve koltuklarını dik konuma getirip getirmediklerini gösteren ikaz, termal kameralı tuvalette sigara uyarı sistemleri ile yolculara dağıtılan sıcak mendilleri plastik poşeti içinde 80 santigrat derecede tutan ısıtıcı gibi özel tasarımlar yer alıyor. Şirket ayrıca otomatik yürüyen trolley ve çöp toplama makineleri de geliştiriyor.